WIATY ŚMIETNIKOWE 

tel. 609 733 473, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

BALKONY i ZADASZENIA 

tel. 603 856 196, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DRZWI i WIATROŁAPY 

tel. 695 667 357, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wiaty śmietnikowe zamykane elektronicznie i tradycyjnie

wiaty smietnikowe x

 

Na osiedlu Niepodległości (Spółdzielni Mieszkaniowej KOLEJARZ w Słupsku) zamiast zwykłych gniazd do selekcji odpadów powstają estetyczne wiaty śmietnikowe (produkcji firmy „ŚLIZEX”). Mają one pomóc w utrzymaniu porządku i powstrzymaniu przed nielegalnym podrzucaniem śmieci.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz” postawiła 22 nowe wiaty śmietnikowe, które zastąpią stare gniazda na odpady. To odpowiedź na apele członków spółdzielni, którzy skarżyli się na podrzucanie śmieci przez osoby postronne. Problemem był także nieporządek pozostawiony po osobach grzebiących w koszach.

– Często mieszkańcy zgłaszali kwestie, że do pojemników na śmieci znajdujących się na terenie spółdzielni, inne osoby podrzucają śmieci – mówi Waldemar Badziąg, zastępca prezesa SM „Kolejarz” ds. technicznych. – Teraz wiaty śmietnikowe zamykane są na klucz, mają też opcję zamykania na chip. Członkowie naszej spółdzielni, nasi mieszkańcy, dostają więc klucze i chipy, i mogą bez przeszkód korzystać z tychże wiat. Apel do mieszkańców jest taki, aby segregować odpady. Część pojemników na odpady stoi w wiatach, część jest na zewnątrz, ponieważ są to pojemniki, których koszt pokrywa miasto, musimy więc dać szanse, aby wszyscy mogli z nich korzystać – taki był zamysł, taki był cel. Planujemy postawić kolejne wiaty śmietnikowe na terenie naszych lokalizacji.

Wiaty są już nie tylko na osiedlu Niepodległości, ale także Piastów i Nadrzecze. Zamknięte i zadaszone miejsca na odpady pomogą także w współpracy z służbami komunalnymi np. w kwestii wywozu i segregacji. Z drugiej strony spółdzielnia Kolejarz prosi mieszkańców o wyrozumiałość w sprawie lokalizacji wiat.

–Jest taki problem miejski, że tych śmieci produkujemy coraz więcej. Niestety pojemników nie da się dostawiać. Trzeba tworzyć nowe lokalizacje. Apel do mieszkańców jest taki, aby zrozumieć te potrzeby. Wiaty muszą powstawać, bo trudno w jednym miejscu zrobić wielką halę z pojemnikami na śmieci, bo jesteśmy coraz starszym społeczeństwem, trzeba gdzieś dotrzeć, trzeba to miejsce posprzątać, dlatego apel, żeby zrozumieć, że stawianie nowych wiat śmietnikowych w nowych lokalizacjach jest potrzebą, którą zauważamy. A widzimy to ze strony instytucji urzędu miasta czy PGK, który zajmuje się wywozem – mówi wiceprezes SM „Kolejarz”.

Spółdzielnia zamierza jak najszybciej zastąpić wszystkie otwarte gniazda na odpady zadaszonymi wiatami. To priorytet Kolejarza na najbliższe lata.

czytaj więcej