WIATY ŚMIETNIKOWE 

tel. 609 733 473, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

BALKONY i ZADASZENIA 

tel. 603 856 196, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DRZWI i WIATROŁAPY 

tel. 695 667 357, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przed terminem

  • altana
 Jeszcze niedawno Stargardzianie dopytywali kiedy spółdzielnia zbuduje im nowe zadaszenia, które obiecywała. Skarżyli się, że odpady w pojemnikach nie osłonięte daszkiem nagrzewały się od słońca i psuły. To zaś powodowało, że z pojemników wydobywały się nieprzyjemne zapachy. Budki w dwóch kolorach W krajobrazie osiedla znalazły się już nowe obiekty.

- Jednym się podobają, a innym nie, jak to zwykle bywa - mówi stargardzianka z bloku B 8. - Osobiście jestem zadowolona. Cieszę się, że ta sprawa została w końcu uporządkowana. Nikt nam teraz śmieci nie podrzuca, a i bezdomni nie mają jak w nich nocami koczować. Zresztą nie wejdą nawet za dnia. Każdy ma dostać ze spółdzielni swój klucz. Moim zdaniem nowe wiaty są ładne. - Wyglądają nieco kosmicznie - mówi jeden z mieszkańców Stargardu.

Jak poinformowała Ewa Pilarczyk, zastępca prezesa do spraw technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej w Star-gardzie, budowa wiat śmietnikowych na osiedlu Zachód została zakończona. - Altany znajdują się przy budynkach: B3, B4, B6, B10, B19, B20, B26-B27 - mówi Ewa Pilarczyk. - Obecnie roznoszone są klucze do zamków. Przy budynkach B3, B4, B19, B20 pojemniki na odpady komunalne są już wewnątrz. Przy pozostałych budynkach pojemniki stały przez pewien czas przed wiatami, gdyż nie wszyscy mieszkańcy otrzymali jeszcze wtedy klucze do nowych pomieszczeń. Stare wiaty rozebrano w kwietniu tego roku. Stawianie nowych z gotowych elementów nieco trwało, bo najpierw kładziono polbruk. W każdej altanie jest miejsce na pojemniki na odpady stałe, makulaturę, skrzynię na piasek oraz na odpady wielkogabarytowe. - Obok, już bez zadaszenia, przewidziane są miejsca na trzepak oraz na pojemniki do odpadów selektywnych takich, jak szkło czy plastik - informował niedawno na naszych łamach Tomasz Zusel, prezes stargardzkiej spółdzielni mieszkaniowej. - Wszystkie te prace wpłyną nie tylko na poprawę estetyki osiedla, ale i na poprawę bezpieczeństwa. Skończyli dużo szybciej Wykonawca miał czas na montaż wiat do 10 października tego roku. Ale zdołał się uporać z pracami szybciej. Nim jednak zaczął roboty musiał czekać na to aż inny wykonawca zakończy prace związaniem z położeniem kostki polbrukowej w miejscach, gdzie stanęły nowe wiaty śmietnikowe. Wywóz odpadów na osiedlu Zachód odbywa się w poniedziałki, środy i piątki. 
źródło: gd24.pl